A Jobbik arra vár választ Budapest rendőrfőkapitányától, hogy mennyi feljelentés született és hány büntetőügy indult fővárosi lomtalanításokkal összefüggő bűncselekmények miatt.
Staudt Gábor, az ellenzéki párt főpolgármester-jelöltje szerdai sajtótájékoztatóján arról beszélt: noha a jogi lehetőség megvan, a fellépés mégis elmarad azokkal szemben, akik életvitelszerűen lomtalanításból élnek. Azt mondta, ahol lomtalanítás van, ott megnő a betörések, lopások, garázdaságok száma, s sok esetben "egyfajta életforma" a szemétkupacok őrzése.




