Budapest lesz az európai rendőrképzés központja

Belföld
  • 2014.08.05. - 19:36

Egy nagyon fontos intézmény, az Európai Rendőrakadémia költözik Magyarországra, vagyis Budapest lesz az európai rendőrképzés legfontosabb központja. A kormány legutóbbi ülésén elfogadta az erről szóló törvénytervezetet – nyilatkozta a kormany.hu-nak Kurucz Éva, kormányszóvivő.

A rendőrakadémia egyik legfontosabb feladata például, hogy ösztönözze a határon átnyúló bűnüldözési együttműködést. Ez a magyar kormány és a magyar európai parlamenti képviselők közös sikere. Nagyon fontos elismerés Magyarország számára.

 

Reklám