A Magyar Nemzeti Bank (MNB) szerint nincs közvetlen deflációs kockázat Magyarországon, de egy tartós euróövezetbeli deflációnak és az ezzel járó stagnálásnak kedvezőtlen hatásai lennének a magyar gazdaságra is.
Az MNB pénteki budapesti sajtótájékoztatóján, ahol bemutatták az MNB-szemle legfrissebb számát Motyovszki Gergő, a jegybank elemzője felidézte, hogy 2014 elején felerősödtek az eurózóna deflációjával kapcsolatos aggodalmak. Hangsúlyozta: deflációnál az árak gyenge kereslet mellett tartósan csökkennek, és a negatív infláció a gazdasági várakozásokba is beépül.




