Az egykori KGB tiszt, Alexander Litvinyenkó nyolc évvel ezelőtti halála sokáig szerepelt a brit lapokban, kórházi ágyán készült képe bejárta a nemzetközi sajtót is. A volt kém Oroszországból disszidált Nagy-Britanniába, és később angol állampolgár lett. 2006-ban halt meg polóniummérgezésben, amit azután kapott, hogy egy londoni hotelben két orosz férfival teázott, mindketten aKGB egykori ügynökei voltak.




