Az MSZP nem hisz annak a kormányzati ígéretnek, miszerint nem terveznek változást a nyugdíjrendszerben. Erről Korózs Lajos, az Országgyűlés a népjóléti bizottságának szocialista alelnöke beszélt csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón.
Az ellenzéki képviselő felidézte, hogy Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szerdán azt mondta, a kormányülés napirendjén nem szerepelt a Népesedési Kerekasztal javaslata, amely a nyugdíj mértékét a gyermekszámhoz kötné. Pár nappal korábban Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője viszont arról beszélt, hogy ősszel már a parlament elé kerülhetnek az új nyugdíjszabályok - tette hozzá.
Korózs Lajos úgy fogalmazott: "láttam én már karón varjút". Szerinte ugyanis a kormány azon ígérete ellenére, hogy megvédi a nyugdíj-megtakarításokat, eltapsolt 3000 milliárd forintot; az államadósság csökkentése helyett pedig nőtt az adósság.




