Az automatizálás technikával foglalkozó német Festo vállalattal kötött stratégiai együttműködési megállapodást a kormány, az erről szóló dokumentumot Szijjártó Péter, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára, és Curt Michael Stoll, a cégcsoport tulajdonosa írta alá pénteken Budapesten. Ez a negyvenhatodik stratégiai együttműködési megállapodás, amelyet a kormány egy céggel aláír és a tizenötödik olyan, amelyet járműipari, vagy abban érintett vállalattal kötnek.

Az aláírás után letették a Festo 10 millió eurós beruházással épülő új gyáregységének alapkövét is. Szijjártó Péter hangsúlyozta: a stratégiai partnerek segítik Magyarországot abban, hogy egyre inkább kutatás-fejlesztési és innovációs központtá váljon.
Curt Michael Stoll elmondta: a Festo jelenleg 850 munkavállalót foglalkoztat Magyarországon, és a 2015-ben már termelő, új üzemegységében további 170 embernek ad majd munkát, vagyis Magyarországi foglalkoztatottainak száma meghaladja majd az ezret.
Szövényi-Lux Márton, a Festo kereskedelmi cége, a Festo Kft. ügyvezető igazgatója felidézte, hogy a Festo magyarországi tevékenysége több mint 30 éves múltra tekint vissza, és a cég high-tech termékeivel és megoldásaival, valamint jól képzett szakembereivel támogatja a magyar ipar szereplőit versenyképességük növelésében. Ezenkívül oktatási tevékenységeivel és eszközeivel elősegíti a gyakorlatorientált képzés megvalósítását a magyarországi közép- és felsőoktatásban. A Festo 1992 óta termelő tevékenységet is folytat Magyarországon - fűzte hozzá Szövényi-Lux Márton.
Bús Balázs, a Festo gyárának helyt adó Óbuda polgármestere kifejtette: Festóhoz hosszú évekre visszatekintő, konstruktív kapcsolat fűzi Óbudát. A német cég magyarországi leányvállalata komolyan veszi a társadalmi felelősségvállalást, hiszen a válság okozta nehézségek ellenére régóta jelen van támogatóként Óbuda-Békásmegyer kulturális életben. A polgármester szólt arról is, hogy Óbuda a Festo jelenléte kapcsán nagy reményeket fűz a kaszásdűlői ipari terület fejlődéséhez is.
Curt Michael Stoll kiemelte: a szakképzett emberek jelentik a jövőt, ezért jön létre a kormány és a Festo közötti együttműködés. 2014-re magyarországi termelésük tervezett árbevétele 76 millió euró, az időarányos teljesítés pedig meghaladta a várakozásokat - ismertette. A Festónál Magyarországon dolgozó 850 munkavállaló olyan megbízható munkaerő, amely a világ élvonalába emeli a gyárat. Magyar kutatás-fejlesztési központjukban több mint 40 magyar mérnök dolgozik - hívta fel a figyelmet a tulajdonos. Curt Michael Stoll jelezte: a Festo magyar termelőegysége a cég második legnagyobb gyára Európában, és az elmúlt évtizedben 100 millió euró (mintegy 30 milliárd forint) értékben fektettek be az országban. Hozzáfűzte: hosszú távú stratégiájuk mentén további beruházásokat is terveznek. Ő is hangsúlyozta a Festo oktatásban vállalt szerepét: azt, hogy befektettek a duális képzés elterjesztésébe, valamint, hogy kiemelt szerepet vállaltak a szak- és felnőttképzésben is.




