A világbajnoki címvédő magyar válogatott 12-9-re legyőzte a spanyol együttest a hétfői nyitónapon a budapesti vízilabda Európa-bajnokság férfitornájának B csoportjában.

A házigazda csapat az első negyedben még nem tudott felülkerekedni riválisán, ám a nagyszünetre már kétgólos előnnyel vonult, a folytatásban pedig négy találatnyira ellépett, így összességében magabiztosan diadalmaskodott.
Benedek Tibor szövetségi kapitány együttese kedden 20.30 órakor a franciákkal csap össze.
A magyarok hatosába kerültek a délszlávok is: a csoportban jelen vannak az olimpiai bajnok horvátok, illetve a szerbek is, így már a csoportmérkőzések is számos izgalmas összecsapást ígérnek.



