Újabb amerikai magánűrhajó indult a Nemzetközi Űrállomásra

A jármű a visszatéréskor a tervek szerint elég a légkörbe

Külföld
  • 2014.07.14. - 08:49

Sikeresen útnak indították a Nemzetközi Űrállomás felé vasárnap az Orbital Sciences nevű amerikai társaság Cygnus elnevezésű teherűrhajóját. Az élelmet és tudományos felszerelést tartalmazó jármű visszafelé hulladékot szállít majd.

A jármű az egyesült államokbeli Virginia állam Wallops szigetéről emelkedett a magasba egy 41 méter hosszú Antares típusú rakétával. A kilövést az amerikai űrkutatási ügynökség (NASA) internetes csatornája élőben közvetítette.

Nemzetközi Űrállomás_lead
Reklám