KSH: 9,6 százalékkal nőtt májusban az ipari termelés

Január és május között minden régióban nőtt az ipari termelés

Gazdaság
  • 2014.07.14. - 10:09

Az ipari termelés volumene májusban 9,6 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, az export értékesítés 10, a belföldi 2,2 százalékkal emelkedett - jelentette hétfőn a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). A termelés bővüléséhez elsősorban a járműgyártás, illetve az ehhez kapcsolódó beszállítói ágazatokon kívül az élelmiszeripar és az elektronikus fogyasztási cikkek gyártásának növekedése járult hozzá - közölte a KSH.

Az ipari export az év első öt hónapjában 11,2 százalékkal, májusban 10,3 százalékkal bővült 2013 azonos időszakához viszonyítva. A feldolgozóipar exportértékesítésének felét adó két alágból a több mint egyharmad részt képviselő járműgyártás kivitele májusban 21,3 százalékkal nőtt.A másik meghatározó alág, a feldolgozóipari export több mint egyhetedét adó számítógép, elektronikai, optikai termék gyártásának exportvolumene 9,9 százalékkal emelkedett.

audi autógyártás
Reklám