Pálfi György Szabadesés című filmje több rangos elismerést is kapott szombaton a nyugat-csehországi Karlovy Varyban. A 49. nemzetközi filmfesztivál (Közép-Európa egyetlen A-kategóriás filmszemléje) versenyprogramjának zsűrije Pálfi Györgynek ítélte a legjobb rendező díját, míg a Szabadesést különdíjjal jutalmazta. A rendezőnek és a film producerének - Pusztai Ferenc - a díjjal együtt 15 ezer dolláros jutalom is jár.
"Azért vagyok ma itt, mint a legjobb rendező, mert egy csodálatos stábom van" - jelentette ki Pálfi György, amikor a fesztivált záró gálaesten személyesen átvette a legjobb rendezésért járó díjat.
A különdíj átvételéhez már a stáb is a színpadra vonult. "Nehéz ez a díj" - jegyezte meg mosolyogva Pusztai Ferenc, a film producere, amikor Luis Minarro, a versenyprogram zsűrijének elnöke kezéből a saját kezébe vette a Kristály Glóbuszt. Pusztai is megköszönte a film stábjának a munkáját, s egyben köszönetet mondott a rendezőknek is a meghívásért.




