A szerdai indonéziai elnökválasztás mindkét indulója győztesnek kiáltotta ki magát, dacára annak, hogy az exit pollok szerint Joko Widodo jakartai kormányzó zsebelte be a szavazatok többségét. A reformer politikus a rivális táborral való esetleges összetűzésektől tartva csütörtökön arra kérte híveit, hogy tartózkodjanak a nyilvános ünneplésektől.
A világ legnépesebb muszlim országában szerdán tartottak elnökválasztást, amelynek a főváros kormányzója mellett a Suharto-diktatúra (1966-1998) idején a különleges katonai egységeket vezető, nacionalista retorikát folytató Prabowo Subianto volt a másik jelöltje. Az előzetes eredmények szerint a választást Joko Widodo nyerte, aki ezt "a nép győzelmeként" értékelte. Vetélytársa - saját számításai alapján - hívei előtt szintén győztesnek mondta magát.




