Vád alatt az Új Magyar Gárda vezetői

A vádirat értelmében a magát Új Magyar Gárdának nevező mozgalom azonos a feloszlatott Magyar Gárda Mozgalommal

Belföld
  • 2014.07.09. - 10:27

Vádat emelt az Új Magyar Gárda két vezetője ellen egyesülési joggal való, folytatólagosan elkövetett visszaélés bűntette miatt a Kalocsai Járási Ügyészség - közölte a Bács-Kiskun megyei főügyész, aki arra is emlékeztetett, hogy az Új Magyar Gárda Mozgalom bejegyzését a bíróság elutasította.

Nánási László tudatta: a 49 éves vaskúti és a 38 éves egri férfi a bíróság által feloszlatott Magyar Gárda Mozgalommal azonos Új Magyar Gárda Mozgalom vezetését 2013. március 2-ától országos főkapitányként, illetve annak helyetteseként látta el. A mozgalom tagjai közül mintegy húszan 2013. március 2-án összejövetelt tartottak egy solti borospincében. Ott megjelent a két vádlott is, akiket egyhangúlag megválasztottak a gárda vezetőivé: az idősebb férfi lett az országos főkapitány, társa a helyettes.

gárda
Reklám