Megtört a kelet-ukrajnai "felkelők" ellenállása, annak jelképét, Szlovjanszkot elfoglalták a kijevi kormányerők, de a szembenálló feleknek meg kell egyezniük, mert ellenkező esetben a háború elhúzódik - állapította meg a Kommerszant című orosz napilap hétfői cikke.
Az újság emlékeztet rá, hogy az egyoldalúan kikiáltott donyecki népköztársaság képviselői a múlt szombat hajnalban állításuk szerint sikeresen kitörtek a körbezárt Szlovjanszkból és előbb a szomszédos Kramatorszkba, majd Donyeckbe vonultak vissza. Az oroszbarát szakadárok ezt "taktikai manővernek" tüntették fel.




