Részvétét fejezte ki a bolgár köztársasági elnöknek a Várnára és Dobricsra lesújtó természeti katasztrófa miatt Áder János államfő.
A köztársasági elnök hivatali tájékoztatása szerint a Áder János mély megrendüléssel értesült arról, hogy a Várnára és Dobricsra lesújtó természeti katasztrófa következtében több bolgár állampolgár életét vesztette.
"Osztozunk a bolgár nép gyászában, és a sérülteknek mielőbbi felépülést kívánunk" - fogalmazott a köztársasági elnök, aki egyben elismerését is kifejezte a bolgár népnek, amely ezekben a nehéz órákban - a szolidaritás szép példáját mutatva - a bajba jutottak segítségére sietett.




