Átadta Tüske László, az Országos Széchényi Könyvtár főigazgatója Vargha Mihálynak, a Székely Nemzeti Múzeum főigazgatójának a Székely-krónikát, az Országos Széchényi Könyvtárban őrzött, sokáig elveszettnek hitt könyvritkaságot.
1559-ben nyomták az első magyar nyelvű krónikát
Átadta Tüske László, az Országos Széchényi Könyvtár főigazgatója Vargha Mihálynak, a Székely Nemzeti Múzeum főigazgatójának a Székely-krónikát, az Országos Széchényi Könyvtárban őrzött, sokáig elveszettnek hitt könyvritkaságot.
