Eltérően ítélték meg különböző pártállású politikusok Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtöki budapesti látogatását a Liberális Magyarországért Alapítvány által Kompország Keleten - orosz befolyásszerzés Magyarországon és Európában címmel szervezett pódiumbeszélgetésen, pénteken Budapesten.
Gulyás Gergely országgyűlési képviselő, a Fidesz alelnöke úgy vélte, kár a csütörtöki találkozót kiemelni a magyar-orosz kapcsolatokból, a két ország normális, konszolidált kapcsolatokra törekszik, és ebben nem tekinthető rendkívüli eseménynek, ha a vezetőik találkoznak. Magyarország rendszerváltozást követő politikájában világos cél volt az euroatlanti integráció, ami megvalósult, és világosan látjuk, milyen szövetségeknek vagyunk a tagjai - hangsúlyozta. Hozzátette: emellett viszont nem kérdőjelezheti meg senki, hogy Oroszországgal is szükséges kiegyensúlyozott kapcsolatokat fenntartani.




