A kerületek megszüntetéséről szóló tervben az is szerepelhet, hogy a főpolgármestert sem kell megválasztani, őt is ki lehet nevezni – összegeztek polgármesterek Tarlós István nyilatkozatára reagálva.
Egy kerületi polgármester lapunknak azt mondta, rendre előjön a kerületek helyett hat-nyolc elöljáróság létrehozása. „Tarlós azonban elfelejti, abban akár az is szerepelhet, hogy a főpolgármestert sem kell megválasztani ki is lehet nevezni” – jegyezte meg. Egy másik kerületi vezető szerint a főpolgármester „azért nyilatkozhatott erről, mert nem kizárt, hogy a miniszterelnök kedvében akar járni, azt gondolja, Orbán Viktor megorrolt a kerületi polgármesterekre a tusnádfürdői, kormányt kritizáló mondataik miatt”. Csakhogy szerinte a kormányfő is tudja, a kerületek működése nem olyan bürokratikus, mint a fővárosé. Emellett a Fidesz a kerületekben is nagyon erős, a párt emberei is kötődnek a helyhatóságokhoz.



