Üdvözli a Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetsége (DiákÉSZ), hogy a kormány december végén döntött a Czeglédy-ügy károsultjainak rendkívüli állami kárrendezéséről – áll a szervezet MTI-hez eljuttatott közleményében.
A DiákÉSZ a károsultak nevében köszöni, hogy az Országgyűlés példás gyorsasággal 2017. november 14-én határozatot hozott a Czeglédy-ügy károsultjainak rendkívüli kárrendezéséről. A dokumentumban az áll, az Országgyűlés felkérte a kormányt arra, tegyen lépéseket a kárt szenvedett fiatalok és nyugdíjasok számára az „őket megillető, ki nem fizetett jövedelmek rendkívüli és méltányosságon alapuló, lehető leggyorsabb, a károkozó által ki nem fizetett összeggel megegyező mértékű kárrendezés érdekében”. A kormányhatározatban kiemelik, az intézkedésre a fiatal és nyugdíjas munkavállalók védelme, a károk enyhítése, illetve a Czeglédy-ügy egyedi esetétől eltekintve a példaértékűen működő iskolaszövetkezeti szektorba vetett bizalom helyreállítása érdekében van szükség. Az MSZP-hez és a DK-hoz köthető Czeglédy Csaba cége 2013 és 2016 között a gyanú szerint hárommilliárd forint vagyoni kárt okozott a költségvetésnek.