Hős katonaorvosok tiszteletére tartott közös megemlékezést a Nemzeti Fórum Egyesület, a Honvédelmi Minisztérium és Józsefváros önkormányzata pénteken Budapesten, a magyar orvos hősi halottak emlékszobránál.

Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke, a Nemzeti Fórum Egyesület elnöke köszöntőjében kiemelte: azon orvosokra, egészségügyi dolgozókra emlékeznek, akik a bajban önfeláldozóan, életük kockáztatásával is mentették az embereket.
A fideszes képviselő a VIII. kerületben, az Üllői úton lévő szobornál arról beszélt, hogy már nemcsak a szobornak, hanem az itt tartott megemlékező ünnepségeknek is - 2009 óta íródó - története van. Bármennyire is nagy a zaj, a politikai zaj, s "körülöttünk Európában a csatazaj", nekünk jól kell érzékelni a veszélyeket, s tudni "kell, mi az, amit hazánkért, a keresztény Magyarországért meg kell tenni" - mondta a kormánypárti politikus.




