Több mint 9 milliárdot fordíthatnak jövőre hajléktalanellátásra

8 milliárd forint jut az ellátórendszer működtetésére, 540 millió pedig az utcai szolgálatok fenntartására

Belföld
  • 2017.05.03. - 12:43

Hajléktalanellátásra a jövő évi költségvetési törvényjavaslatban több mint 9 milliárd forint szerepel - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának Szociális Ügyekért és Társadalmi Felzárkózásért Felelős Államtitkársága szerdán az MTI-vel.

Az államtitkárság a javaslat keddi benyújtását követően az MTI megkeresésére közölte: 8 milliárd forint jut az ellátórendszer működtetésére, 540 millió pedig az utcai szolgálatok fenntartására.

Emellett a krízisidőszak megnövekedő többletterhelésére szánt költségvetési forrásokat a kormány csaknem 15 százalékkal emeli az ideihez képest - tették hozzá.

Reklám