Jelentősen apadt a rendőrség által elfogott illegális migránsok száma a június 5-én bevezetett új határvédelmi rend óta. Ezt jelzi, hogy azóta mindössze hetvenhét bevándorlót fogtak el.
Vádat emelt az ügyészség egy észak-magyarországi férfi ellen, aki tavaly nyáron tizenkilenc szíriai állampolgárt a gépkocsija csomagterébe zsúfolva akart Ausztriába szállítani a zöldhatár közeléből – tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség helyettes szóvivője tegnap a távirati irodát.
Serfőző Katalin közölte, hogy a Szegedi Járási és Nyomozó Ügyészség szerint tavaly március 16-án a vádlott társai átkísértek a szerb–magyar zöldhatáron tizenkilenc szíriai állampolgárt. A rendőrök még a Csongrád megyei Öttömös közelében megpróbálták megállítani a járművet – ám az elkövető lelassított, kiugrott a kocsiból, és futva elmenekült, de később elfogták. A napokban embercsempészés miatt őrizetbe vettek egy 33 éves tuzséri férfit, aki afgán családot hozott át Ukrajnából csónakkal a Tiszán.



