Szijjártó Péter: Nem engedünk az Európai Bizottság zsarolásának

A külgazdasági- és külügyminiszter napirend előtt szólalt fel az Országgyűlés plenáris ülésén

Belföld
  • 2017.06.13. - 09:18

A magyar kormány zsarolásnak és európaiatlan magatartásnak tekinti, hogy az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárást kíván indítani azon tagállamok ellen, amelyek nem hajlandóak végrehajtani az illegális bevándorlók kötelező betelepítéséről szóló kvótadöntést - jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden az Országgyűlésben napirend előtt. Az Országgyűlés ma összesen tizennyolc előterjesztésről szavaz.

szijjártó
Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség államtitkára szerint a kormány az államigazgatás egészére úgy tekint, mint az ország versenyképességét jelentősen meghatározó tényezőre, és ha azoknak az állampolgároknak és cégeknek, akiket az államigazgatás szolgál, munkanapjuk van, akkor az államigazgatásban dolgozóknak is a munkanapjuk kell, hogy legyen. Az államtitkár a köztisztviselők bérrendezését és a javuló munkakörülményeket kiemelve hangsúlyozta: az államigazgatásban dolgozóknak nem szabadnapokkal kell "kiszúrni a szemét", megbecsülésüket nem így kell megoldani.
Reklám