Igent vagy nemet mond az Együtt a betelepítésre? Vállalják fel a véleményüket, ahelyett, hogy kétségbeesett akciókkal próbálnak kibújni a válaszadás alól – írta tegnapi közleményében a Fidesz.
A kormánypárt arra reagált, hogy az Együtt a budapesti Lehel téri piacnál elindította népszavazásibojkott-kampányát, amelyen az október 2-i kvótareferendumtól való távolmaradásra buzdít. A Fidesz szerint a bevándorláspárti baloldal továbbra is kerüli az egyenes beszédet. Hangsúlyozták, az ellenzéki pártoknak színt kell vallaniuk, mert a Brüsszel által tervezett kényszerbetelepítés fenyegeti Magyarországot, a magyar emberek jövőjét. Az Együtt hozzáállása azt bizonyítja, hogy a baloldal továbbra is bevándorláspárti álláspontot képvisel, végre akarja hajtani a kényszerbetelepítést, ezzel szétterítené a terrorveszélyt, s etnikailag, kulturálisan és vallásilag is tönkretenné Európát – közölte a kormánypárt. Hozzátette, a magyaroknak joguk van elmondani a véleményüket a brüsszeli bevándorláspolitikáról, Brüsszel kényszerbetelepítési tervét pedig csak az októberi népszavazás tudja leállítani. Ezért is fontos a közlemény szerint, hogy mindenki részt vegyen az október 2-i népszavazáson.