Nyolcvanmillió forintot különített el a Miniszterelnökség a 2017 januárjától év végéig tartó Szent László-évre.
A költségekre nyolcvanmillió forintot különítettek el, számítanak a Márton Áron-emlékbizottság közreműködésére is, világi fővédnöknek pedig Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettest kérik fel. Szeptember végére összeállítják a programok java részét. Lomnici Zoltán, az Emberi Méltóság Tanácsának elnöke arról beszélt, sok mindent elvettek Magyarországtól az évszázadok során, de a történelmünket nem vehetik el. Szerinte Szent László Szent István mellett a legnagyobb országépítő volt.
Erdő Péter bíboros a közmédiának nyilatkozva az augusztus 20-i nemzeti ünnep kapcsán tegnap arról beszélt, hogy Szent István a magyarság megmaradásának jelképes alakja, aki a kereszténység felvételével perspektívát adott népének. Egyszerre volt hű saját népéhez, kultúrájához, és vette „érzékenyen és tapintatosan figyelembe a körülöttünk élő népek valóságát”, békés Európán belül akart megteremteni egy fejlett, érett Magyarországot.



