Robottal nyitotta meg az országos szakképzési tanévet Palkovics László

„Változik a szakképzés megítélése, de az innováció szellemében tovább kell építkezni”

Belföld
  • 2018.09.01. - 12:13

A győri Lukács Sándor Mechatronikai Szakgimnázium és Szakközépiskola Nao nevű humaniod robotjával nyitott meg az idei országos szakképzési tanévet az innovációs és technológiai miniszter szombaton a Győri Műszaki Szakképzési Centrum Pattantyús-Ábrahám Géza Ipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolában.

A robot integettet, majd rövid verset mondott a diákoknak, végül a miniszterrel közösen azt mondta, hogy "kezdődjön a 2018-2019-es tanév".

Palkovics László ünnepi beszédében azt hangsúlyozta, hogy változik a szakképzés megítélése, de az innováció szellemében tovább kell építkezni. Azt kell elérni, hogy minden magyar fiatal úgy kerüljön ki az iskolarendszerből, hogy az alapkompetenciákon túl olyan készségekkel rendelkezzek, amelyekkel megállja a helyét a most zajló "negyedik ipari forradalomban" átalakuló munkakörökben is. 

Reklám