A budapesti zöldterületek megóvása ügyében Sallai Róbert Benedek, az Országgyűlés Fenntartható fejlődés bizottságának LMP-s elnöke, a bizottság ellenzéki tagjainak támogatásával rendkívüli ülést hív össze péntekre.

Tudatta: célja valódi párbeszéd elindítása, és olyan alternatív megoldások keresése, amelyek a budapesti zöldfelületek megóvását és az emberek egészséges környezethez való jogát helyezik az előtérbe. Egy demokratikusan működő országban, ahol a lakosság 81 százaléka nem ért egyet egy beruházással, természetesnek kellene lennie a párbeszéd újranyitásának.
Sallai Róbert Benedek arra kéri a kormányt, hogy a társadalmi vita lezárásáig állítsák le a fák kivágását, és szólaljanak fel „a véleményüket kifejezni kívánó állampolgárok bántalmazása ellen”. Tájékoztatása szerint az ülésen a kormány és a főváros képviselői, a kivitelezők és a civilek egyaránt szót kapnának.



