Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtök délután az Országházban fogadta Milo Djukanovicot, a montenegrói Szocialisták Demokratikus Pártja elnökét, aki korábban a balkáni állam államfője, illetve miniszterelnöke is volt - közölte Havasi Bertalan, a kormányfő sajtófőnöke.

Orbán Viktor ebben a folyamatban továbbra is Magyarország teljes támogatásáról biztosította vendégét. A miniszterelnök emlékeztetett arra, hogy több brüsszeli EU-csúcson is sürgette már kollégáit, hogy az Európai Tanács alakítson ki egy összehangolt stratégiát a nyugat-balkáni államok integrálására, különben a térségben más világhatalmi tényezők szerezhetnek befolyást.
A tárgyaláson Havasi Bertalan közlése szerint szóba került, hogy Magyarország az uniós tagországok közül a második legnagyobb befektető Montenegróban, és a gazdasági kapcsolatok fejlesztésére a jövőben is mindkét fél törekedni fog.



