Orbán Viktor: Újabb nyugdíjemelés jöhet

A miniszterelnök szerint novemberben növekedhet az idősek támogatása

Belföld
  • 2017.05.06. - 10:53

Újabb nyugdíjemelés jöhet az idén - mondta a miniszterelnök Nagygécen, ahol meglátogatott egy helyi lakost csütörtökön. A találkozóról az Origó szombaton számolt be.

Orbán Viktor csütörtökön a Szabolcs megyei Csengeren átadta a város tanuszodáját, majd a hatlelkes Nagygécre utazott. A kormányfő egy Bözsi néniként emlegetett idős nővel beszélgetve jegyezte meg: novemberben újabb nyugdíjemelés jöhet, ha a gazdaság helyzete megengedi. 
1970-ben az árvíz elmosta a falut, ahol akkor még majdnem nyolcszázan éltek. Az árvíz után azt javasolták az embereknek, hogy ne költözzenek vissza, így a kilencvenes évek végére már csak két ember maradt a faluban.

Reklám