Belföld

Nem lehet kizárni a költségvetési csalás gyanúját a Jobbik pénzügyeivel kapcsolatban

Egyesítik az ellenzéki párt pénzeinek gyanús mozgása miatt tett bejelentések kezelését, harminc napon belül kiderül, indul-e nyomozás az ügyben

A NAV bűnügyi igazgatóságát bízta meg az IX. kerületi ügyészség, hogy teljesítse a Jobbikban történt pénzmozgásokkal kapcsolatban tett feljelenések kiegészítését – tájékoztatta lapunkat a Fővárosi Főügyészség szóvivője.

Feljelentés-kiegészítést rendelt el a Jobbik pénzügyeivel kapcsolatos feljelentések nyomán a Budapesti IX. Kerületi Ügyészség – tájékoztatta lapunkat a Fővárosi Főügyészség szóvivője. Bagoly Bettina közölte, a kerületi ügyészség indoklása szerint a meglévő adatok alapján nem lehet kizárni a felvetett bűncselekmény, nevezetesen költségvetési csalás gyanúját. A feljelentés-kiegészítés határideje egy hónap, annak teljesítésével az ügyészség a Nemzeti Adó-és Vámhivatal illetékes bűnügyi igazgatóságát bízta meg.

Ismert, korábban Szabó Balázs, a párt feloszlott szekszárdi alapszervezetének volt vezetője számolt be arról, hogy a Jobbik pártigazgatója a regionális igazgatókkal küldött nagy mennyiségű, ismeretlen eredetű pénzt a választókerületekhez, amit a tagsággal fizettettek be a Jobbik számlájára. Utalt arra is, hogy a pénz Simicska Lajostól származhatott. A szekszárdi politikus csalás gyanúja miatt feljelentést tett az ügyben.

Kisberk Szabolcs, a Jobbikhoz köthető N1TV volt főszerkesztője korábban szintén arról beszélt, hogy a választások előtt feltűnően nagy készpénzforgalom volt a Jobbiknál, és a televíziócsatornához is mil­liós nagyságrendű ismeretlen eredetű pénz érkezett. Ezzel kapcsolatban a közérdekű feljelentéseiről ismert Tényi István csalás gyanúja miatt fordult a hatósághoz.

Bagoly Bettina elmondta azt is, hogy az ügyészség megállapította, hogy tartalmuk alapján a feljelentések együttes kezelése indokolt.