Magyarországon minden tizedik gyermek valamilyen fejlődési rizikóval születik, közülük hat lesz sajátos nevelési igényű. Attól, mert az utcán, a kávézóban vagy a boltban nem találkozunk velük nap mint nap, ők ugyanúgy a közösség szerves részei kell, hogy legyenek – mondta lapunknak Czeizel Barbara, a kora gyermekkori intervenció újonnan kinevezett miniszteri biztosa, a Budapesti Korai Fejlesztő Központ vezetője.
Beszélt arról is, itthon a speciális nevelési igényű gyermekek számára a bölcsőde jelenleg a legbefogadóbb közeg, mivel a sérült kisgyermeket ott még nem stigmatizálja a gyermekközösség.




