Nagyszabású hadisír-felújítási program kezdődött

A pályázati felhívás második fordulója június 1-jével vette kezdetét.

Belföld
  • 2017.06.26. - 20:23

Átadták a kormány nagyszabású hadisír-rekonstrukciós programja részeként megújult első hadisírokat. Az első világháború centenáriuma kapcsán indult pályázat segítségével renovált síremlékeket a Vas megyei Halogyon 2017. június 26-án avatták és szentelték újjá. A rendezvényen Vargha Tamás, a Honvédelmi Minisztérium miniszterhelyettese, V. Németh Zsolt országgyűlési képviselő, valamint Horváth István, a település polgármestere vett részt.

vargha hadisír
A pályázati felhívás második fordulója 2017. június 1-vel vette kezdetét. Az összesen 200 millió forint költségvetésű pályázatban - amely része a kétmilliárd forintos keretösszegű programnak   az elhanyagolt, forráshiány miatt nem megfelelően gondozott temetkezési helyeken található I. világháborús művészeti alkotások, I. világháborús hadisírokat magukban foglaló mauzóleumok, kripták és a hősöknek emléket állító panteonok állagmegőrző karbantartására és felújítására lehet pályázni - írja közleményében a Honvédelmi Minisztérium.
Reklám