Elkezdődött a szárazföldi külső határral rendelkező schengeni tagállamok miniszteri fórumának találkozója csütörtökön Szegeden.
A találkozón - amelyen a magyar mellett lengyel, lett, litván, észt, finn, szlovák, norvég és román delegáció vesz részt - Halmosi Zsolt, az Országos Rendőr-főkapitányság rendészeti főigazgatója előadást tartott a határőrizetről a röszkei átkelőhelyen. A tábornok beszámolt a magyar hatóságok által az elmúlt időszakban megtett intézkedésekről, a migrációs tendenciák alakulásáról, az érkezők állampolgársági összetételének változásáról, a különböző migrációs útvonalakról. Tájékoztatójában kitért az illegális migrációval szembeni hazai és nemzetközi együttműködésre is.




