A Készenléti Rendőrségen jelenleg működő hét határvadász osztály mellett további nyolcat hoznak létre – erősítette meg Papp Károly országos rendőrfőkapitány. Az első alakulatok május végén állhatnak szolgálatba.
Pintér Sándor belügyminiszter augusztus 18-án hagyta jóvá előterjesztését, miszerint a Készenléti Rendőrség szervezetében jelenleg működő hét határvadász bevetési osztály mellett további nyolcat hoznak létre. Az intézkedést követően Budapesten a jelenlegi egy helyett két mélységi ellenőrzési osztálya lesz a Készenléti Rendőrségnek. A Győrben és Szombathelyen meglévő határvadász bevetési osztályok létszámát is növelik, Nagykanizsán és Kaposváron új bevetési osztályt állítanak fel, továbbá bővítik a pécsi, a miskolci, a nyírbátori és a kiskunhalasi osztályok létszámát. Debrecenben, Orosházán, Szegeden és Kiskunhalason a meglévő mellé újabbakat állítanak fel. A járási kormányhivatalokon keresztül elsősorban a közép- és felsőfokú végzettségű közfoglalkoztatottakat keresik meg. Szólt arról is, a rendőrség a szolgálati törvényben meghatározott bért tudja fizetni a határvadász századokba jelentkezőknek.



