Újabb egyeztetés kezdődött a tervezett kórházi kancellária-rendszerről az államtitkárság és a Magyar Kórházszövetség között – értesült lapunk. Eddig három koncepció készült.
Ónodi-Szűcs a lapunknak adott interjúban nemrég mindezt úgy kommentálta, a kormány felelőssége, hogy a magyar kórházak pénzügyileg rendben legyenek, a rendszer a felsőoktatásban már bizonyított, csökkent az adósság, stabilabb a működés. Kijelentette, elképzelései fél éve változatlanok, így a bejelentés nem érhette meglepetésként az MKSZ-t. „Ezzel szemben azt állítani, hogy eddig sem a kórházi menedzsmentek álltak a változások az útjában, nem fedi a valóságot, sőt, arcpirító. A kiadott nyilatkozatuk alapján úgy tűnik, mintha nem ismernék a részletes anyagot” – fogalmazta meg az államtitkár, aki ugyanakkor kijelentette azt is, nem háborúzni szeretne, hanem megoldást találni. A kancellári rendszerrel kapcsolatban az MKSZ és az államtitkárság néhány hete közös sajtótájékoztatót is meghirdetett, ám az elmaradt, és azóta sem tartották meg.



