Több mint egymilliárd forint bevétele és másfél milliárd forint kiadása volt a Fidesznek 2016-ban a Hivatalos Értesítőben csütörtökön közzétett pénzügyi beszámoló szerint.
A kormánypárt összes bevétele tavaly 1 milliárd 84 millió forint volt, ennek jelentős része - 876,6 millió forint - a központi költségvetésből származó támogatás.
Tagdíjakból csaknem 157 millió forint folyt be a párthoz; egyéb hozzájárulásokból, adományokból pedig 46,7 millió forint. Utóbbi nagyrészt 500 ezer forintnál kisebb összegekből állt össze. A párt működéséhez az európai parlamenti képviselők közül Kósa Ádám 1,77 millió, Bocskor Andrea 1,375 millió, Deli Andor 901 ezer, Schöpflin György pedig 732 ezer forinttal járult hozzá. A kimutatásból az is kiderül, hogy a legtöbbet Bajkai István adományozott, 3,18 millió forintot, Papcsák Ferenc pedig 2,1 millió forinttal szerepel a támogatók között.
A Fidesz egyéb bevételként 3 millió 749 ezer forintot tüntetett fel.
A kormánypárt kiadási során 1,573 milliárd forint szerepel, ebből mintegy 653 millió forintot eszközbeszerzésre fordítottak. A működési kiadások 312 millió forintot tettek ki, politikai tevékenységre pedig 240 milliót költöttek.
A külön nem részletezett egyéb kiadások 365 millió forintot tettek ki, egyéb szervezeteknek pedig 2 millió forint értékben nyújtottak támogatást.
Egy évvel korábban egyébként ugyanekkora bevételből gazdálkodott a párt, a kiadásai viszont alacsonyabban voltak, 920,8 millió forintot tettek ki.
Csaknem 200 millió forintból gazdálkodott az LMP tavaly
Az LMP 194,9 millió forint bevételt és 172,14 millió forint kiadást könyvelt el 2016-ban a Hivatalos Értesítő csütörtöki számában megjelent pénzügyi beszámoló szerint.
Az ellenzéki párt legnagyobb bevétele tavaly a költségvetési támogatás volt, ez 173,7 millió forintot tett ki. Tagdíjakból 3,6 millió forint folyt be; az egyéb hozzájárulások, adományok címén pedig 16,5 millió forintot tüntettek fel.
A legnagyobb adományozó Schmuck Erzsébet frakcióvezető-helyettes volt, aki 904 ezer forintot fizetett be, a képviselőcsoport többi tagjai közül Ikotity István 882 ezer, Sallai R. Benedek 558 ezer, Szél Bernadett 563 ezer forinttal járult hozzá a párt működéséhez. Schiffer András korábbi társelnök 597 ezer forinttal támogatta az LMP-t.
A párt egymillió forintot jelölt meg egyéb bevételként.
A kiadások során a legnagyobb tétel a működés volt, ez 95,2 millió forintba került. Politikai tevékenységgel összefüggő kiadásként 40,3 millió, a nem részletezett egyéb kiadások között pedig 36 millió forintot írtak a dokumentumba, amelyben 477 ezer forint értékben szerepel eszközbeszerzés.



