Magyarország elkötelezett a Kínával folytatott együttműködés ügyében, és motorja kíván lenni a Kína és a kelet-közép-európai térség egészségügyi együttműködésének - mondta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes a kelet-közép-európai országok és Kína egészségügyi minisztereinek hétfői budapesti szakmai konferenciáján.


Rétvári Bence: Európában és Kínában is elismerik magyar egészségügy teljesítményét
A magyar egészségügy teljesítményének elismerése, hogy Budapesten rendezik Kína és a közép-, valamint kelet-európai országok egészségügyi minisztereinek harmadik fórumát - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára hétfőn az M1 aktuális csatornán.
Rétvári Bence elmondta, 16 közép- és kelet-európai ország egészségügyi vezetői, szakértő, valamint egy 200 tagú kínai delegáció vesz részt a többnapos rendezvényen, amely tudáscseréről szól és gazdasági löketet is adhat az országnak.
Magyarország a konferencián elsősorban a gyógyszergyártás, a népegészségügy és betegségmegelőzés, valamint a gyógyvízkészlet terén mutatkozik be - közölte az államtitkár.



