Belföld
Kvótareferendum: Már sokkal szabadabban lehet kampányeszközöket alkalmazni
Augusztus 15-ig postázzák az értesítőket
Az elnök tájékoztatása szerint ilyen kampányeszköz lehet a plakát, a politikai reklám, a politikai hirdetés, a választási gyűlések és a választó megkeresésére irányuló tevékenység.
Patyi András elmondta még, hogy a törvény a bizottságnak az 50 napos időszak alatt biztosít vizsgálati lehetőséget. Hozzátette: nem csak ebben az 50 napban vannak olyan "cselekmények", amelyek politikai véleményt közvetítenek.
A választópolgárok a napokban kapták vagy kapják meg a népszavazásra szóló értesítőket, lehet élni az adatok letiltásával, módosításával és átjelentkezést is lehet kérni másik szavazókörbe.
A Nemzeti Választási Iroda augusztus 8-án hétfőn kezdte meg a névre szóló küldemények postázását minden olyan magyar állampolgár részére, aki a rendelkezésre álló információk szerint az október 2-i népszavazáson szavazhat. Az NVI az értesítőben az országos népszavazás kitűzéséről, és arról tájékoztatja a magyarországi lakcímmel rendelkező választópolgárokat, hogy szerepelnek a névjegyzékben. Az NVI az értesítők kiküldésével a Magyar Postát bízta meg. A mintegy 8 millió választópolgárnak legkésőbb augusztus 15-éig postázzák az értesítőt. Ha valaki nem kapja meg, akkor ezt a jegyzőnél (a helyi választási iroda vezetőjénél) jelezheti, aki ekkor új értesítőt állít ki.
