Létrejön a Fővárosi Közbiztonsági- és Bűnmegelőzési Tanács (FKBT) - jelentették be a polgárőrség nemzetközi konferenciáján Budapesten pénteken, ismertetve az alapítók szándéknyilatkozatát.
A szervezetet Hatala József, a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács elnöke, Kocsis Máté fővárosi önkormányzati és rendészeti tanácsnok, Bucsek Gábor fővárosi rendőrfőkapitány, Varga Ferenc, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetője és Kardos Pál, a Budapesti Polgárőr Szövetség elnöke alapítja - jelentették be.
A tanács a fővárosi bűn- és balesetmegelőzés, valamint a katasztrófavédelem területén dolgozók szakmai fórumaként akar működni, céljának tekinti Budapest közbiztonságának, a lakosság szubjektív biztonságérzetének javítását.



