Problémamentesnek és barátinak nevezte a magyar-lett kapcsolatokat Kövér László házelnök, miután csütörtökön, Budapesten fogadta a lett parlament elnökét.
A magyar Országgyűlés elnöke a találkozó után tartott sajtótájékoztatón hangsúlyozta: nincs néven nevezhető különbség semmilyen fontos kérdésben a két ország álláspontja között, legyen szó Lettország és a balti államok biztonsági problémáiról, Ukrajnáról, az Európai Unió (EU)bővítéséről, az uniós keleti partnerség politikáról, vagy az EU döntéshozatali folyamatában a nemzeti parlamentek szerepéről.




