Nem csak a szavak szintjén kíván kiállni a munkavállalókért a Civil Összefogás Fórum és a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány. A kormánypárti civil szervezetek bejelentették, hogy jogsegélyszolgálatot hoznak létre mindazok számára, akik úgy érzik, hogy a munkajogi kódex módosítása nyomán sérelem érte őket.
2018 decemberében kormánypárti képviselők javaslatára megszavazta a magyar Országgyűlés a munka törvénykönyvének módosítását, amely tartalmazza egyebek mellett a munkaidő-beosztás önkéntes megváltoztatásának és az önként vállalt túlmunkának a lehetőségét - emlékeztetett kedden délután kiadott közleményében a CÖF-CÖKA. A szervezetek egyúttal nehezményezik, hogy ezeket a törvényi változtatásokat az ellenzéki politikai tábor és befolyásos médiája erős túlzásként rabszolgatörvénynek nevezi. Hozzáteszik, hogy a Civil Összefogás Fórum és Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány ezzel nem ért egyet, s nem tartja kellően megalapozottnak ezeket az ellenzéki - vagy politikán kívüli - vélelmeket és véleményeket.
Miután azonban működésük kezdetétől fontosnak érzik, hogy részt vegyenek a társadalmi kérdések megoldásában, s a magyar munkavállalók érdekeiért sem pusztán politikai szlogenek szintjén kívánnak kiállni, jogsegélyszolgálatot hívnak életre mindazon munkavállalók részére, akik úgy érzik, hogy a munkajogi kódex módosítása nyomán - az új törvényi előírások alkalmazása miatt - valószínűleg jogsérelmük keletkezett, a meghatározott munkavégzésre irányuló jogviszonyukkal kapcsolatban.
A szervezetek egyúttal annak a reményüknek is hangot adtak, hogy e vállalásuk révén valamennyit ők is hozzá tudnak járulni a magyar munkavállalói társadalom biztonságérzetének fennmaradásához, és Magyarország további sikereihez!



