Kétmillió euróval támogatja a kormány a közel-keleti keresztényeket

Budapesten járt a szír ortodox pátriárka

Belföld
  • 2017.02.22. - 19:33

Egymillió euróval támogatja a kormány a szír ortodox egyházat és ugyanennyivel a szír katolikus egyházat - jelentette be az emberi erőforrások minisztere szerdán Budapesten.

szír-balog
Fotók: Hegedűs Róbert/Magyar Hírlap

Balog Zoltán elmondta: a támogatásról kedden állapodott meg Orbán Viktor miniszterelnök és a Magyarországon tartózkodó II. Efrém Ignác szír ortodox pátriárka. 
A miniszter a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen, II. Efrém Ignác előadása előtt mondott köszöntőjében kiemelte: a keresztény hit lényegéhez tartozik a segítségnyújtás és a testvéri szeretet. Ezért is megdöbbentő a közel-keleti keresztényekkel szembeni világméretű közöny és hallgatás.
Balog Zoltán úgy fogalmazott: a nyugati kereszténység 21. századi szégyene, hogy még soha nem álltak olyan közel a megsemmisüléshez  a közel-keleti keresztény közösségek, mint ma.

Hozzátette: amikor a közel-keleti keresztényekről van szó, "rólunk van szó, ha ők nem lenének, mi sem lennénk", hiszen arról a földről ered a keresztény tanítás és kultúra. 
Amikor tehát ezeket a közösségeket támogatjuk, akkor "nem adunk, hanem visszaadunk egy keveset abból, amit évszázadokon, sőt évezredeken keresztül tőlük kaptunk" - mutatott rá Balog Zoltán.
II. Efrém Ignác előadásában a politikusok felelőségéről szólva hangsúlyozta: szeretnének békében élni saját szülőföldjükön, ehhez pedig az kell, hogy a döntéshozók ne engedjék fegyverhez jutni a terroristákat, ugyanakkor támogassák Irak és Szíria hadseregét, hogy megvédhessék az embereket, függetlenül vallási és etnikai hovatartozásuktól.

szír-balog3
II. Efrém Ignác szír ortodox pátriárka többnapos magyarországi látogatása során kedd délelőtt felkereste Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érseket, majd Orbán Viktor miniszterelnök munkaebéden látta vendégül az Országházban, szerda délelőtt pedig több magyarországi egyetemet látogatott meg. 
Reklám