Jövő kedden temetik Seregély István nyugalmazott egri érseket

A hétfőn elhunyt nyugalmazott egri érsek lelki üdvéért 10 órakor elimádkozzák a dicsőséges rózsafüzért

Belföld
  • 2019.01.02. - 13:39

Január 8-án, kedden az egri főszékesegyházban helyezik örök nyugalomra Seregély István nyugalmazott egri érseket, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) volt elnökét - közölte az MKPK sajtószolgálata szerdán az MTI-vel.

Seregély István
EGER.EGYHAZMEGYE.HU

 

A hétfőn elhunyt nyugalmazott egri érsek lelki üdvéért 10 órakor elimádkozzák a dicsőséges rózsafüzért, majd fél 11-kor szentmisét mutatnak be érte. Ezután helyezik el földi maradványait a főpásztorok temetkezési helyén, a bazilika altemplomában - olvasható a közleményben.

Seregély István 1931. március 13-án, Szombathelyen született. Teológiai tanulmányait Szombathelyen, majd Budapesten végezte. 1955. június 19-én Szombathelyen szentelték pappá. II. János Pál pápa 1987. június 5-én nevezte ki egri érsekké, július 25-én szentelték püspökké az egri bazilikában. 1990-től 2005-ig az MKPK elnöke, 1993-tól 2001-ig az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsának alelnöke volt.

Reklám