Jelentősen csökkent a romák veszélyeztetettsége a szegénység tekintetében az elmúlt két-három évben – közölte tegnap Czibere Károly, aki jelezte, bár a mutatók még mindig magasak, a javuló tendencia a felzárkózási stratégia sikerét bizonyítja.
Az Európai Bizottság által kezdeményezett, az oktatási szegregáció témában Magyarország ellen indított kötelezettségszegési eljárásáról szólva azt mondta, a kormány „értetlenül áll a történtek előtt”, hiszen a területen számos intézkedés történt.
„Újraszabályozták a körzethatárokat, stratégia készült a lemorzsolódás ellen, törekvések vannak a köznevelés átalakítására és számos felzárkózási program indult, amelyek mindegyikének van antiszegregációs hatása” – sorolta az államtitkár, aki szerint a kormány kizárólag az együtt oktatásban hisz, minden programját, szabályozási javaslatát ennek rendeli alá, irányultsága megkérdőjelezhetetlen.



