A Fidesz-frakció szóvivője szerint azonnali és teljes letámadást indított a Soros-birodalom a parlamentnek kedden benyújtott Stop Soros törvényjavaslat ellen.
Halász János szerdán Budapesten újságíróknak úgy fogalmazott: "az kiabál, akinek a háza ég". A Stop Soros célja ugyanis az illegális migráció szervezésének megakadályozása és büntetése, azok viszont, akiknek nem érdeke egy ilyen törvény, ismét "teljes letámadást indítottak Magyarország és a Stop Soros ellen" - mondta.
A szóvivő szerint a Soros-hálózat jól ismert tagjaival az élen máris nagy erők mozdulnak meg a törvénycsomag ellen, és ugyanazok a szervezetek tiltakoznak, amelyek valamilyen módon részt vesznek és érdekeltek az Európa felé irányuló migráció szervezésében.
Ugyanezek a Soros-szervezetek követelték korábban a kerítés lebontását, kezdettől támadják a kormány bevándorláspolitikáját, a jogi határzárat, a tranzitzónákat és a magyar határvédelmet is, és ők akarták megakadályozni a kvótanépszavazást, valamint a bevándorlásról szóló nemzeti konzultációt - tette hozzá a fideszes politikus.
Halász János hangsúlyozta azonban, hogy Magyarországon a magyar emberek szava és érdeke számít, márpedig "mi, magyarok nem akarunk bevándorlóországban élni".
Ezért meg fogják kezdeni a Stop Soros parlamenti vitáját, és el is fogadják a törvénycsomagot július 20-ig - közölte a frakciószóvivő.
Halász János kérdésre azt mondta: a Stop Soros nem puhult, hanem sokkal erősebb lett, szigorodott, amivel a Fidesz-frakció teljesen egyetért.



