Hadházy egy szobányi konzultációs ívet tekintett meg

Fotó cáfolja az LMP társelnökét

Belföld
  • 2017.11.24. - 15:17

Az LMP két társelnöke betekintést kért és kapott a beérkezett nemzeti konzultációs íveket gyűjtő és tároló helyszínekre. Hadházy Ákos a látogatás után azt közölte: nincs nyilvántartás a beérkező nemzeti konzultációs ívekről.

konzívek

Hadházy, az LMP társelnöke szerint nem igaz a kormány állítása, hogy több mint 1,7 millióan mondtak véleményt a Soros-tervről.

A Miniszterelnöki Kabinetiroda engedélyezte, hogy az LMP társelnökei betekintést kapjanak a nemzeti konzultációs ívek feldolgozásába. Elsőként a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. egyik VIII. kerületi telephelye került sorra, ahol kiveszik a borítékokat a postáról érkező dobozokból, és átvilágítják azokat, hogy nincs-e bennük robbanószer, tudatja az index.hu. 

Az LMP társelnöke ezt követően Zuglóba ment, a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. másik telephelyére, ahol a jelenlévő munkatársak azt mondták, nincs felhatalmazásuk, hogy megmutassák a feldolgozott ívekkel kapcsolatos nyilvántartást.

A körút harmadik állomása a Kopint Datorg Kft. irodája volt, ahol a konzultációs ívek számítógépes feldolgozását végzik.

Ezt követően jelentette ki Hadházy, hogy „99 százalékig biztos benne, hogy kamu a kormány által bemondott szám, és nincs 1,7 millió a visszaküldött ívek száma“.

A mellékelt fotón látszik, hogy egyetlen helyszínen milyen mennyiségben tornyosulnak a visszaküldött konzultációs ívek.

Reklám