Gyógyszertámogatással, menzareformmal segíti a kormány a cukorbetegeket

Hatszázezer diabéteszes

Belföld
  • 2018.06.28. - 01:40

Legalább hatszázezer cukorbeteg életét és a megfelelő ellátáshoz való hozzájutását könnyíti meg a kormány – áll az Emberi Erőforrások Minisztériumának tegnapi, cukorbetegek világnapja alkalmából kiadott közleményében.

A szaktárca azt írja, a kormány célja a népbetegségek, köztük a cukorbetegség megelőzése és az elhízás folyamatának megállítása és visszaszorítása, ezért egyre több társadalombiztosítási támogatást nyújt a cukorbetegség kezelésére alkalmazott gyógyszerekre is. A támogatás mértéke az egészségbiztosítás forrásaiból évente csaknem tíz százalékkal emelkedik – tették hozzá. A közlemény kiemeli, mára a cukorbetegség nagyobb kockázati tényezőt és veszélyeztetettséget jelent az emberek életminőségére, mint a dohányzás: a hazai lakosság mintegy öt–tíz százaléka érintett a diabétesz valamely formájában. Ezek közül nagyjából kilencven százalékban fordul elő kettes típusú cukorbetegség, amelynek kialakulásában közrejátszik a nem megfelelő táplálkozás vagy a testmozgás hiánya. Magyarország az elsők között igyekezett orvosolni a problémát többek között azzal, hogy csökkentette az iskolai menzákon a só, a zsír, és a cukor használatát, bevezette a mindennapos testnevelésórát, az egészségtelen termékek fogyasztásának visszaszorításáért pedig 2019-től az egészségügyi kockázatot jelentő ételek, italok – például cukros üdítők, chipsek, csokoládék, szeszes italok – esetében átlagosan húsz százalékkal növelte a népegészségügyi termékadó mértékét.
Reklám