Az eddigieknél több pénz jut a gyermekekre a jövő évi költségvetésben – jelentette be tegnap Dunai Mónika, a Fidesz-Magyar Polgári Szövetség országgyűlési képviselője.
A kétgyermekes családoknál januártól emelték az adókedvezményt, így ők havonta nettó 25 ezer forintos adókedvezményt érvényesíthetnek, s ez 2017-től nettó 30 ezer forintra nő. Ez 390 ezer családot érint – fogalmazott. Dunai Mónika elmondta azt is, hogy a kis keresetűek 2014-ben bevezetett adócsökkentésével a mintegy 120 ezer legalacsonyabb jövedelmű családnak gyakorlatilag a bruttó fizetése marad meg nettó összegként. Kitért arra is, hogy az otthonteremtési programot a jövő évben bővítik, 2017-ben az ideinek a több mint kétszeresére, 211 milliárd forintra tervezik növelni a programra fordítható pénzt. Mint mondta, a jövő évi költségvetésben a rendszerváltás után a legmagasabb összeget fordítják a gyermekek bölcsődei, óvodai és iskolai étkeztetésére. Az idén erre 72, jövőre 74 milliárd forintot nyújtanak. Emellett minden eddiginél több gyermek számára biztosítják 2017-ben az ingyenes tankönyvellátást.



