Szent László akkor is kitartott a Krisztusba vetett hit és a keresztény Nyugathoz tartozás mellett, amikor maga a Nyugat meghasonlott önmagával - mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek szerdán Budapesten, a Külgazdasági és Külügyminisztériumban rendezett Szent László-konferencián.

Veres András győri megyés püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke és Erdő Péter bíboros (Fotó: MTI/Illyés Tibor)
Erdő Péter előadásában kiemelte: Szent László, akiben már kortársai is Szent István művének kiteljesítőjét tisztelték, képes volt felülemelkedni családja fájdalmán, Vazul megvakításán és megcsonkításán. Személyes sérelmeinél ugyanis fontosabb volt számára az ország érdeke és a keresztény hit, "amely képessé tesz arra, hogy a múlt sérelmeit meghaladva, új lendülettel építsük a szeretet és az összetartozás kultúráját" - fogalmazott a bíboros.