A rendőrség legfrissebb, tegnapi közlése szerint augusztus 9-én, kedden csupán kilenc határsértővel szemben intézkedett a hatóság, míg egy nappal korábban harmincöt illegális migránst fogtak.
Két marokkói és egy algériai migránst fogtak el a rendőrök Kiskőrösön és Csengődön – közölte tegnap délután a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság a Police.hu oldalon. A kiskunhalasi rendőrséget kedd délután értesítette egy állampolgár, hogy a gyalogos-felüljáró alatt elhaladó és Kiskőrös felé tartó tehervonat egyik vagonjában feltehetően migránsok vannak. Az intézkedő rendőrök a tehervonatot megállították, és a kiskőrösi vasútállomáson megkezdték a szerelvény átvizsgálását. Az ellenőrzés közben a középső vagonok egyikéből három férfi ugrott ki, és futva menekült. Nyomkövető kutyák és helikopter bevetésével végül egyiküket Kiskőrösön, két társát pedig a csengődi vasútállomáson fogták el. Idegrendészeti eljárás indult ellenük.



