„Az emlékévben a reformációnak sikerült kilépnie a templom falai közül”

Átadták a Prónay Sándor- és az Ordass Lajos díjakat a reformáció emlékévének evangélikus záróünnepségén

Belföld
  • 2017.11.11. - 19:24

A reformáció kilépés a világba, és a reformáció emlékévében az egyháznak sikerült kilépnie a templom falai közül - mondta Gáncs Péter, a Magyarországi Evangélikus Egyház (MEE) elnök-püspöke az emlékév záró, evangélikus ünnepségén Budapesten, a Deák téri evangélikus templomban szombaton.

gáncs péter

Fabiny Tamás hozzátette: az emlékév vége nem a lezárása valaminek, hiszen a jövőben szeretnék "megmozgatni a gyülekezeteket", hogy Luther Márton "szenvedélyes istenkeresése átragadjon a későbbi nemzedékekre is".

A reformáció emlékévében szerte a világon és Magyarországon is arra emlékeztek, hogy Luther Márton Ágoston-rendi német szerzetes, teológus ötszáz évvel ezelőtt, 1517. október 31-én függesztette ki - a hagyomány szerint - a wittenbergi vártemplom kapujára az egyházi megújulást követelő 95 tézisét. Ettől a naptól számítjuk a reformáció kezdetét.

Reklám